Головна » Новини » Законопроєкт про службу в органах місцевого самоврядування 6504: спільна позиція 

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Законопроєкт про службу в органах місцевого самоврядування 6504: спільна позиція 

26 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг на тему «Закон про службу в органах місцевого самоврядування: спільна позиція Парламенту та муніципальної влади».

На брифінгу виступили:
Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; 
Андрій Садовий, Львівський міський голова, голова Львівського обласного РВ Асоціаціі міст України,
Василь Сидор, Славутський міський голова, член Правління Асоціаціі міст України,
Анатолій Федорук, Бучанський міський голова, голова Київського обласного РВ Асоціаціі міст України.
Модерував захід Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. 

Андрій Садовий акцентував, що будь-який законопроєкт, який стосується життя громад та місцевого самоврядування, має бути акцептований Асоціацією міст України як профільною структурою та вдячний парламентарям за врахування позиціі місцевого самоврядування в законопроекті.

«Я впевнений що такий законопроєкт про службу в органах місцевого самоврядування принесе користь всім», – наголосив А.Садовий.

Віталій Безгін зазначив, що протягом останніх дев’яти років триває активна децентралізація, тому законопроєкт про службу в органах місцевого самоврядування є нагальним.
Він підкреслив, що державна служба і служба в органах місцевого самоврядування має бути професійною та конкурентною, тільки за таких умов у громадах будуть працювати найкращі фахівці, а громадяни отримуватимуть найвищий рівень послуг.

«Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування дотримав зобов’язання, що були публічно озвучені представниками парламенту під час форуму у Львові, та враховував усі ключові зауваження, які стосувалися регулювання зарплат та премій. Ми прибрали норми, які викликали найбільше занепокоєння. Усі ключові новели базового законопроєкту щодо конкурсів, категорій службовців, кадрового резерву – збережені і в оновленій редакції», – зазначив В.Безгін.

Василь Сидор зауважив, що органи місцевого самоврядування – це авторитет держави. До них висуваються високі професійні вимоги, тому заробітна плата кадрів у цій сфері має бути достойною.

«Працівник місцевого самоврядування за законом не може займатися додатковою діяльністю. Тому потрібно гарантувати достойну заробітну плату, щоб людина могла присвятити себе роботі», – додав Василь Сидор.

Анатолій Федорук висловив сподівання, що доопрацьований законопроєкт №6504 буде ухвалений народними депутатами і стане зрозумілим інструментом для виконавчих структур органів місцевого самоврядування, отримає підтримку громадян і посилить позицію держави.

«Знайдено компромісні рішення і є сподівання, що невдовзі важливий документ набере необхідну кількість голосів. Ми повинні мати конкурентні умови оплати праці для наших фахівців», – підкреслив А. Федорук.

Олександр Слобожан підсумував прес-брифінг та подякував учасникам та зазначив: «Асоціація міст України та профільний  Комітет Парламенту мають спільну позицію щодо законопроєкту про службу в органах місцевого самоврядування 6405, який позитивно вплине на розвиток місцевого самоврядування і тепер спільне завдання – просувати цей законопроєкт».

За інформацією з сайту АМУ


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *