
Асоціація “Київська агломерація” розпочинає серію публікацій роз’яснень, підготовлених в межах проєкту, який реалізується ГО “Платформа прав людини” спільно з ГО “Тренінгово-консультаційний центр з доступу до інформації” за підтримки ПРООН в Україні.
При вирішенні цього питання необхідно перед усім керуватися положеннями ст. 32 Конституції України, ч. 2 ст. 21 Закону України «Про інформацію», аб. 11 ст. 2, ч. 2 ст. 5 Закону України «Про захист персональних даних», ст. 7 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
За загальним правилом, не будь-яка конфіденційна інформація є персональними даними та не всі персональні дані охоплюються змістом конфіденційної інформації.
Конфіденційною може визнаватися інформація не лише про фізичну, а і юридичну особу. Така і нформація може поширюватися виключно з обов’язковим дотриманням умов, визначених її власником за наявності його очевидної згоди (дозволу) на поширення такої інформації.
Персональні дані можуть бути віднесені до конфіденційної інформації про особу законом або відповідною особою. Не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.
Як правило, щодо юридичних осіб умови доступу до конфіденційної інформації визначаються в її локальних актах, зокрема, положенні «Про порядок доступу до конфіденційної інформації працівниками підприємства», положенні «Про порядок реєстрації, обробки та захисту відомостей, які становлять конфіденційну інформацію», положенні «Про порядок віднесення інформації, що перебуваю у володінні юридичної особи до категорії конфіденційної» тощо. Щодо фізичних осіб, то умови доступу та згода на поширення конфіденційної інформації традиційно викладаються у правочинах, укладених такою фізичною особою або її уповноваженими представниками.
Детальніше за посиланням:https://cutt.ly/RFPgtCX