
23 вересня представники з 7 територіальних громад Київщини обговорювали питання співробітництва. Загалом варто відмітити високий інтерес громад до питання співробітництва, але обєктивна реальність свідчить, що покищо Київська область має невеликий досвід.
Про що говорили?
На порядку денному було три локи питань: державно-приватне партнерство (ДПП), інноваційні підходи у поводженні з побутовими відходами та міжмуніципальне співробітництво.
Діна СЕРЕБРЯНСЬКА, Директорка аналітичного департаменту ГС «Центр розвитку креативної економіки» розповіла присутнім про суть ДПП, зупинилася на важливих аспектах, які обов’язково необхідно врахувати, поділилася лайфхаками і спостереженнями. Одним з основних меседжів було недооціненість такого механізму органами місцевого смаоврядування. Наразі, на Київщині діють 6 договорів ДПП.
Богдан ХУДИК, ГО «РУНА» розповів по напрацюваннях у переробці побутових відходів, закликав до співпраці як між територіальними громадами, так і з ОДА та іними органами. Також продемонстрував цікаві можливості, які можна реалізувати в будівництві сміттєпереробних заводів.
Маркіян ДАЦИШИН, Експерт Ради Європи зосередив увагу на законодавчі рамці в питанні міжмуніципального співробітництва, зокрема на наявних 5 формах. Також нагадав про ті ідеї для співробітництва, які були зібрані під час зустрічей з представниками територіальних громад. Відбулося обговорення цих пропозицій.
Інна Скляр, Виконавча директорка асоціації “Київська агломерація” звернулася до учасників з пропозицією подумати над тим, що ж “заважає” ефективному співробітництво на Київщині і щодо пропозицій для внесення змін до законодавства. Є над чим попрацювати, адже розроблений Урядом законопроєкт вносить більше косметичні зміни і наврядчи змінить ситуацію на Київщині.
П.С. у роздаткових матеріалах, кожен учасникотримав коротку підбірку грантових та іних можливостей, які можуть використати громади як самостійно, так і для співробітництва. Рухаємось далі…
