Головна » Новини » Відбувся круглий стіл «Співпраця територіальних громад через призму будівництва Київської обхідної дороги»

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Відбувся круглий стіл «Співпраця територіальних громад через призму будівництва Київської обхідної дороги»

29 вересня у культурно-інноваційній платформі “ТепЛиця” (м. Бровари) відбувся круглий стіл «Співпраця територіальних громад через призму будівництва Київської обхідної дороги». Участь у заході взяли представники громад-членів асоціації, Київської обласної державної адміністрації, Державного агентства автомобільних доріг України, Служби автомобільних доріг Київської області та Укрексімбанку.

Експерт Ради Європи Маркіян Дацишин зробив презентацію, в якій розповів учасикам заходу про Міжнародний фаховий огляд «Демократичне врядування у містах – метрополіях (на прикладі Київського регіону)», поділився результатами соцопитування «Думки і погляди населення Київської агломерації» та анкетування керівництва громад. Зокрема експерт наголосив, що всюди серед проблемних питань лідируючі позиції займають ті, що стосуються транспортного сполучення територіальних громад як між собою, так і з Києвом.

Далі був цілий блок обговорень шодо планів та існуючих проєктих рішень як Великої київської окружної дороги, так (ВКАД), так і Київської обхідної (КОД) як першого етапу. Учасники активно задавали питання, висловлювали побоювання та наголошували на необхідності діалогу та співпраці.

Представники Укрексімбанку розповіли про можливості повного і часткового кредитування проєктів місцевого самоврядування. Учасники мали можливість задати питання та дізнатися пропозиції від банку для муніципалітетів.

Оскільки будівництво нової автомобільної дороги, є як можливістю, так і великим викликом, то виконавча директорка асоціації “Київська агломерація” Інна Скляр закликала об’єднувати зусилля і використовувати інструменти передбачені Законом України “Про співробітництво територіальних громад” або ж iшукати альтернативи. Наприклад, подумати про укладання меморандуму про спільну діяльність у залученні інвестицій.

Ознайомитись з проєктом меморандуму та надати свої коментарі можна за посиланням Асоціація підтримуватиме ініціативи муіципалітетів і надаватиме експерту допомогу.


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *