
Під час засідання Наглядової ради Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» Марина ХОНДА, заступниця голови Київської міської державної адміністрації зпитань здійснення самоврядних повноважень подякувала пані Олені Литвиненко та пані Ользі Шевчук, а також всій команді Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Наприкінці 2018 року Рада Європи отримала запит на надання підтримки з питань визначення організаційно-правових засад Київської агломерації, функціонування місцевого самоврядування у субрегіоні та надання публічних послуг на відповідній території. Тоді це була ініціатива виключно Київської міської влади. Щиро тішить той факт, що за два роки цей проект став гуртовою справою багатьох громад Київщини та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Вже через півроку основні рекомендації Ради Європи стосовно розбудови Київської агломерації і загалом метрополійного врядування були представлені у Звіті фахового огляду, або peer review, за участі фахівців зметрополійного врядування з агломерацій Гамбургу, Варшави, Туріну та Лондона. Ми чітко слідували цим рекомендаціям. Як результат, завдяки ефективній співпраці вдалося створити місцеву асоціацію «Київська агломерація» та об’єднати громади, які хочуть змінюватися і працювати спільно. Це жива платформа, де сільські, селищні, міські голови можуть обмінюватись досвідом і говорити на рівних. Сподіваємось і на подальшу підтримку, адже є багато цікавих ідей: створення спільної дорожньої карти з поводження твердими побутовими відходами та покращення транспортного сполучення в межах агломерації.
В рамках агломерації ведеться робота щодо напрацювання ідей для укладення договорів про співробітництво територіальних громад. Окремий напрямок – створення громадського бюджету Київської агломерації як механізму для згуртування і вирішення спільних проблем.