Головна » Новини » Про що говорили на круглому столі «Співпраця територіальних громад у напрямках цифровізації та залізничного сполучення»

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Про що говорили на круглому столі «Співпраця територіальних громад у напрямках цифровізації та залізничного сполучення»

7 вересня асоціація “Київська агломерація” спільно з Фастівською міською радою провела круглий стіл. Мета заходу – обговорити проблемні питання та можливі шляхи вирішення питань залізничного сполучення та цифровізації.

Відкрила захід виконавча директорка асоціації Інна Скляр, яка подякувала усім, хто долучився і закликала учасників задавати питання, обговорювати і шукати шляхи для співпраці. Наголосила на важливості розвитку саме залізничного сполучення і використовувати можливості цифровізації. Також запропонувала звертатися до асоціації щодо питань навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування, напрацювання проєктів і співробітництва громад. Вислвила готовність виступати майданчиком для вирішення найболючіших питань територіальних громад.

Фастівський міський голова Михайло Нетяжук запросив присутніх до діалогу і зосередив увагу на важливості єднання навколо вирішення спільних проблем і у протистоянні як зовнішнім так і внутрішнім загрозам. У своєму виступі Михайло Володимирович розповів про тривалий шлях до пошуку порозуміння у питанні відшкодування пільгових перевезень. Зосередив увагу присутніх на необхідності внесення змін до нормативно-правових актів і врегулювання даного питання. У сьогоднішніх умовах держава переклала питання відшкодування на територіальні громади, що є великим тягарем. Разом з тим зверув увагу присутніх, що це не забаганки “Укрзалізниці” і не потрібно протистоянь, а лише конструктив.

Валерій Костюшко, заступник директора регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця», закликав присутніх до діалогу та пошуку шляхів вирішення проблем. Розповів про складний процес урегулювання і запуск нових човникових маршрутів. Закликав громади звертатися і спільними зусиллями працювати над облаштування переїздів.

Денис Шугалій, заступник голови Київської ОДА з питань цифровізації розповів про ініціативи Київської ОДА і роботу у напрямку покращення співпраці та розвитку залізничного сполучення. Також розповів, що на базі Фастова планується реалізувати пілотний проект «Цифрова громада», який включає в себе процес цифровізації чи не усіх сфер життєдіяльності громади. Цифрові трансформації охоплять сферу медицини, комунальну сферу, змін зазнає сфера документообігу, далі рухатиметься процес переведення адміністративних послуг в онлайн площину. Також розповів про можливість подати заявку до 10 вересня на облаштування широкосмугового інтернету в сільських населених пунктах.

Присутні переглянули відеоролик про підписання у Фастові, 1 грудня 1918 року, в штабному вагоні, на станції «Фастів», керівниками Української народної Республіки і Західно-Української народної Республіки передвступного договору про об’єднання земель в єдину державу. А також об’єднання українців.

Активну участь у обгворенні взяли голови територіальних громад: обговорили проблематику облаштування переїздів та переходів через залізничні колії, облік пільговиків і шукали формати співпраці. За результатами обговорення було підтримано наступне:

  1. підготувати звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Ради національної безпеки та оборони щодо врегулювання питання відшкодування пільгових залізничних перевезень та наявності загрози транспортій безпеці держави;
  2. запланувати навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань цифровізації та ознайомлення з досвідом інших держав.

Роботи попереду чимало. Напрацьовані під час круглого столу шляхи вирішення зазначених питань дадуть змогу громадам Київщини зробити впевнений крок вперед у напрямку розвитку. Сьогоднішня зустріч дала змогу ще раз впевнитися у тому, що лише разом, за умов об’єднання зусиль усіх структур на різних рівнях, можна досягти бажаних результатів та якісних змін як у кожній окремій громаді, так і в країні.

Фотогалерея за посиланням


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *