Головна » Новини » КОНКУРС МЕДІАТВОРЧОСТІ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ «МОЯ ШКОЛА — МЕДІАГРАМОТНА»

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

КОНКУРС МЕДІАТВОРЧОСТІ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ «МОЯ ШКОЛА — МЕДІАГРАМОТНА»

Академія української преси за підтримки Медійної програми в Україні, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews, оголошують Конкурс медіатворчості для шкільних колективів «Моя школа — медіаграмотна». Конкурс відбувається у рамках реалізації проєкту «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я: методичний комплекс» https://medialiteracy.org.ua/abetka/.

Хто може взяти участь?

Вчителі, вчительські колективи, студенти педагогічних навчальних закладів, вчителі спільно з учнями з усіх регіонів України. 

Мета конкурсу – медіатворчі проєкти вчителів та учнів з фокусом на стійкість до дезінформації в умовах пандемії, поширення їх досвіду щодо впровадження в освітній процес навчального закладу елементів медіаграмотності, використання розробок проєкту в освітній діяльності.

Можливі варіанти конкурсних робіт: стінгазети, постери, малюнки, фото, відео, презентації, тощо. Кожен учасник може надіслати не більше 3 робіт. Кількість учасників, які можуть взяти участь у конкурсі від одного закладу освіти, не обмежується.

Завдання конкурсу

 • ознайомитися з методами маніпулювання думкою, способами розвінчання фейків та маніпуляцій, способами переконання аудиторії;
 • удосконалити навички аналізу медійної наукової інформації;
 • сформувати навички пошуку інформації в інтернеті, перевірки правдивості медійних наукових повідомлень, аналізу медійних повідомлень з огляду на їх цілі, техніку виконання, емоційний вплив, маніпулятивність та переконливість;
 • засвоїти алгоритм аналізу наукового медіаповідомлення, заохотити до критичного мислення;
 • ознайомитися з поняттям надійності наукових джерел, достовірності статистичних досліджень, коректною аргументацію та їх перевіркою;
 • розвинути навички використання різних мов комунікації для поширення власних ідей.

Вимоги до конкурсних робіт

Конкурсна робота повинна містити:

 1. Дані автора (співавторів): ПІБ, місце та досвід роботи, контактні дані (контактний телефон та Е-mail).
 2. Основна частина – текстовий файл до 2 сторінок. У цій частині конкурсної роботи слід зазначити: 
 • назва конкурсної роботи;
 • короткий опис (анотацію), в якому буде зазначена мета, актуальність, можливість практичного застосування, тощо; 
 • основні елементи роботи (стінгазета, постери, малюнки, фото, відео, презентації, тощо) мають бути включені до документу в форматі посилань.
 1. Посилання на використані джерела інформації (якщо є).

Куди направляти роботи?

Конкурсні роботи подаються до 17 жовтня 2021 року. Подати роботу можна заповнивши форму за посиланням

Роботи переможців будуть розміщені на порталі «Медіаосвіта та медіаграмотність», також вони будуть відзначені сертифікатами від МОН України та Академії української преси.

Контактна особа: Юлія Рицик, асистента проєктів Академії української преси, info@aup.com.ua, (067) 372-27-33


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *