Головна » Новини » Асоціація “Київська агломерація” долучилася до вебінару «(Не)відкриті дані громад» 

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Асоціація “Київська агломерація” долучилася до вебінару «(Не)відкриті дані громад» 

24 січня відбувся вебінар «(Не)відкриті дані громад» у рамках реалізації проєкту «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо захисту персональних даних», який реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». У заході взяли участь представники теріторіальних громад, керівники регіональних відділень АМУ та представники Офісу Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулася представниця Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишина. Вона привітала всіх з Днем захисту персональних даних та наголосила на важливості підвищення спроможності органів місцевого самоврядування щодо захисту персональних даних мешканців громад. Світлана Семчишина відзначила стрімкий розвиток інформаційних технологій, а саме розробку електронних сервісів, додатків для смартфонів. «Право на приватність є одним з ключових прав людини і саме рівень захисту цього права має важливе значення для попередження порушення інших прав» – наголосила С. Семчишина.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук представив «Методичні рекомендації з посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо захисту персональних даних»(завантажити), який створено та розповсюджується АМУ в рамках реалізації проєкту «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо захисту персональних даних». Реалізація механізмів викладених у посібнику здатні унормувати питання накопичення та обробки персональних даних у територіальних громадах, а також захистити виконавчі органі від можливої адміністративної відповідальності за порушення у сфері захисту персональних даних. «Вже минув рік, коли всі територіальні громади в Україні мають повноваження надавати послуги в сфері освіти, медицини, соціальні послуги, в тому числі у сфері роботи з дітьми, а будь-який дотик територіальної громади до цих послуг є безпосереднім дотиком до персональних даних» – наголосив Ю. Стефанчук.  

Блок «Дані громад» розпочався з виступу виконавчої директорки асоціації “Київська агломерація”  Інни Скляр. «Кожна територіальна громада добре знає, що робить обрана нею місцева влада. Кожен член територіальної громади може просто та швидко взаємодіяти з органами місцевого самоврядування через Інтернет або центри надання публічних послуг» – зауважила Інна Скляр. Також вона наголосила, що важливо дотримуватися і законодавства про захист персональних даних. Чим швидше посадові особи навчаться бачити цю тонку межу, тим менше буде нарікань і судової тяганини.

Під час обговорення практичних аспектів захисту персональних даних в громадах, виступила регіональна представниця Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода навела приклади застосування заходів щодо забезпечення захисту персональних даних, проаналізувала проблематику у цій сфері та відповіла на питання учасників вебінару.

Модерував захід керівник проєкту «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо захисту персональних даних» Олександр Лашко.

Переглянути відео заходу можна за ПОСИЛАННЯМ


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *