Головна » Новини » 9 років як прийнято Закон України “Про адміністративні послуги”

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

9 років як прийнято Закон України “Про адміністративні послуги”

6 вересня 2012 року прийнято Закон України “Про адміністративні послуги“. Це базовий акт, який вже 9 років визначає, що таке адміністративні послуги, ким і як вони мають надаватися. 21 раз до нього вносились зміни. А вже 7 листопада набудуть чинності норми, відповідно до яких доповнюється визначення адміністративної послуги. Так,  з набранням чинності змін адміністративні послуги надаватимуться не лише за заявою, а й у разі настання події, яка є підставою для надання такої послуги.

У ході децентралізації спроможні громади отримали більш широкі повноваження, ресурси і відповідальність. Перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється. Мешканці територіальних громад очікують від місцевої влади зручних та якісних адміністративних послуг. Саме тому важливо, щоб кожна територіальна громада якнайшвидше вирішила, у який спосіб швидко та доступно надавати ці послуги мешканцям. Настав час центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

У Законі України “Про адміністративні послуги” передбачено, що ЦНАП –  це постійно діючий робочий орган або виконавчий орган (структурний підрозділ) органу місцевого самоврядування або місцевої державної адміністрації, в якому надаються адміністративні послуги згідно з переліком, визначеним відповідно до цього Закону. Це єдине місце (приміщення), де можна отримати найнеобхідніші адміністративні послуги у комфортних умовах.Відповідно до Моніторингу Мінрегіону 815 громад мають ЦНАП, а 615 ще не утворили. Лишається незначна частка ЦНАПів, які утворені РДА. Більшість же громад утворили власні ЦНАПи і надають як власні послуги, так і делеговані.

Раніше питаннями адміністративних послуг “опікувалось” Мінітсерство економіки, але зі створенням Міністерства цифрової трансформації саме до нього передано питання адміністративних послуг. Наразі запроваджено багато новацій, зокрема з’являється нове брендування – паралельно з назвою ЦНАП використовується “Дія Центр” і акцент робиться саме на електронні послуги, масштабування кращого досвіду на всю країну. Так, сьогодні відбудеться презентація єдиного порталу для ЦНАПів від Мінцифри. Переглянути можна за посиланням.

Але повертаючись до Закону України “Про адміністративні послуги“, варто відмітити, що з його прийняттям з’явилася і нова посада – “адміністратор”. Це посадова особа, яка надає адміністративні послуги або організовує їх надання шляхом взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг. За інформацією Мінцифри у ЦНАПах працює близько 5 тисяч адміністраторів. 26 травня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив проєкт указу президента про запровадження 6 вересня професійного свята – Дня адміністратора центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).Попри те, що Указ про дане свято досі не підписано – мережа ЦНАПів вже вкотре відзначає 6 вересня як професійне свято. Приєднуємося до привітань і бажаємо розвитку та лише якісних послуг!


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *