Головна » Новини » Транспортна модель для Київської агломерації – про що говорили на круглому столі?

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Транспортна модель для Київської агломерації – про що говорили на круглому столі?

21 червня відбувся круглий стіл «Транспортна модель для Київської агломерації: вивчення європейського досвіду» організований Місцевою асоціацією «Київська агломерація» у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

З вітальним словом до присутніх звернувся Віталій Кличко, Київський міський голова, голова асоціації «Київська агломерація»:

«Наша мета: звірити годинники і спільно рухатись у вирішенні нагальних питань. Надважливо розробити таку транспортну модель, яка б спростила пасажирам життя, зменшила час і вартість перевезень, розвантажила столицю, зменшила кількість заторів і в той же час була зручною як для киян, так і для жителів сусідніх територіальних громад».

Також Київський міський голова зазначив, що наразі важливо зменшити кількість приватних автівок за рахунок якісного муніципального транспорту, розширювати мережу електротранспорту. А в питаннях автомобільних сполучень переходити на комфортні та безпечні автобуси, замість маленьких і небезпечних маршруток. Також потрібно створювати умови, щоб приміська електричка була з’єднана з міським транспортом і дозволяла з мінімальною кількістю пересадок дістатися в будь-який кінець Києва. Також варто розвивати велосипедну інфраструктуру. Всі ці акценти мають бути враховані в транспортній моделі Київської агломерації.

Даніель Попеску, Керівник Департаменту з питань демократії і врядування Генерального директорату ІІ – з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи зосередився на важливості співпраці зазначив на важливості питань метрополії, адже це питання економічного і соціального розвитку. Важливо працювати разом, як один організм.

Після вітальних промов виступили представники Страсбурга, Турину та Барселони, які поділилися успішними практиками європейських міст.

Так, Чезаре Паонесса, Директор Агенції мобільності регіону П’ємонт (Італія) розповів про транспортну модель Турину. Переглянути презентацію можна за посиланням

Ронан Голіа, Керівник Департаменту мобільності міста та єврометрополії Стасбурга (Франція) розповів про транспортну модель, яка працює у Стразбурзі. Презентація за посиланням

Хуан Марія Бігас, Директор з питань мобільності, транспорту та сталого розвитку, Метрополія Барселони (Іспанія) презентував досвід організації транспорту у метрополії Барселони. Презентацію можна переглянути за посиланням.

Друга частина круглого столу була присвячена визначенню необхідних кроків з розробки та імплементації транспортної моделі Київської агломерації.

Маркіян Дацишин, експерт Ради Європи зробив презентацію ситуації з Київською агломерацією до війни. Презентація ТУТ

Далі були виступи В’ячеслава Негоди, заступника Міністра розвитку громад та територій України, Дмитра Турчака, директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства інфраструктури України, Олександра Красноштана представник Укрзалізниці, Руслана Кандибора, директора Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації Олексія Шаповалова, заступника начальника управління планування інженерно-транспортної інфраструктури КО «Київгенплан», Михайла Нетяжука, Фастівського міського голови, Романа Іваненка, Голови постійної комісії з соціально-економічного розвитку, підприємництва і транспорту Білогородської сільської ради.

Спікери наголошували на важливості урегулювання питання транспортної моделі і максимальному залученню стейкхолдерів.

Переглянути запис круглого столу можна за посиланням.

Щодо наступних кроків, то продовжиться робота в робочих групах по напрацюванню транспортної моделі для Київської агломерації.

У разі, якщо у Вас є бажання долучитися до напрацювання пропозицій звертайтесь на електронну пошту kyivaglomeracia@gmail.com.


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *