Головна » Новини » Київська агломерація в контексті широкомасштабного російського вторгнення – результати досліджень

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Київська агломерація в контексті широкомасштабного російського вторгнення – результати досліджень

10 лютого 2023 року під час засідання Асоціації «Київська агломерація» відбулась презентація звіту соціологічного дослідження «Думки і погляди жителів і жительок окремих громад Київської області та м. Києва про Київську агломерацію» в контексті широкомасштабного російського вторгнення».

Дослідження проведено Київським міжнародним інститутом соціології за замовленням Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» та Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Київська агломерація».

Згідно з результатами дослідження, порівняно з 2020 роком, зросла підтримка ідеї співробітництва Києва та сусідніх громад, з 45% до 95%. При цьому 73% і 67% опитаних відповідно у Києві та інших громадах Київської агломерації вважають, що від такого співробітництва виграють усі.

«Дослідження показало, що мешканці розуміють, – саме місцеве самоврядування виступило основою супротиву України від початку повномаштабного вторгнення росії. Сильне самоврядування стало можливим завдяки реформі децентралізації. Тепер важливо не допустити згортання реформи, не зупинитися в розвитку місцевого самоврядування, яке є основою демократії» – зазначив під час заходу Голова Київської агломерації, мер Києва Віталій Кличко.

Він додав, що доволі очікуваним є результат, коли найбільше респондентів і респонденток – 52% – вважають першочерговою сферою для співробітництва відновлення зруйнованого житла, комунальних закладів та інфраструктури. І наголосив, що Київська міська рада зробила вже свій внесок – надавши фінансову підтримку на відбудову територіальних громад Київської області, які зазнали значних руйнувань.

Нагадаємо, що Київрада виділила зі столичного бюджету 235 млн грн для відбудови територіальних громад Київської області.

Соцдослідження показує і те, як мешканці громад оцінюють готовність реагувати на надзвичайні ситуації.

«Найкраще респонденти і респондентки Київської агломерації оцінили налагодженість системи інформування населення у громаді (90% вважають громаду готовою). Мені здається, що до війни у багатьох громадах взагалі питання оповіщення не стояло на порядку денному, а сьогодні є купа різноманітних меседжерів і додатків, які дозволяють оперативно отримувати актуальну і корисну інформацію. Виходить так, що війна допомогла нам цифровізуватися. Багато важливих і необхідних сервісів для комунікації з містянами запровадив під час війни і «Київ цифровий», – додав Голова Київської агломерації.

Також прокоментували результати дослідження Фастівський міський голова Михайло Нетяжук, Немішаївський селищний голова Петро Перевозник та Гірський сільський голова Роман Дмитрів.

Окрім традиційних питань у дослідженні окрема увага приділена питанням  функціонування місцевого самоврядування в умовах  широкомасштабного російського вторгнення, стану справ у громадах, міграції населення та внутрішньо переміщених осіб.

Варто відзначити, що результати соціологічного дослідження вже враховані у рішеннях Загальних Зборів асоціації “Київська агломерація”, зокрема, в основних напрямках діяльності Асоціації та плані діяльності Асоціації на 2023 рік.


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *