Головна » Новини » Ідею співробітництва тергромад в рамках агломерації підтримують на Київщині – ВІТАЛІЙ КЛИЧКО під час VI Форуму місцевого самоврядування

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Ідею співробітництва тергромад в рамках агломерації підтримують на Київщині – ВІТАЛІЙ КЛИЧКО під час VI Форуму місцевого самоврядування

12 листопада відбувся другий день Форуму місцевого самоврядування. У панельній дискусії «Демократичне врядування і співробітництво громад в містах-метрополіях: практика розробки і застосування законодавства про міські агломерації в Україні та міжнародний досвід» взяли участь і представники асоціації “Київська агломерація”. Так, Віталій Кличко, Київський міський голова, голова асоціації “Київська агломерація” відзначив, що реформа децентралізації ще не завершилась. І варто рухатись далі. Визначити таку модель, де кожна територіальна громада відчуватиме себе повноправним учасником.

Він зауважив, що протягом цього року в рамках асоціації “Київська агломерація” відбулося 13 виїзних зустрічей із представниками територіальних громад. Проведено 6 заходів із тем: розвитку велоруху, покращення залізничного сполучення, залучення інвестицій і напрацювання ідей для міжмуніципального співробітництва. В результаті було зібрано проблемні питання від кожної ради – члена Асоціації. Напрацьовуються кроки до вирішення.

Наразі столиця розробляє Стратегію розвитку міста Києва до 2035 року. Окремий розділ у ній присвячений питанням Київської агломерації. І, що важливо, сьогодні й деякі інші територіальні громади також планують включати у свої Стратегії питання розвитку в межах агломерації.

«Завдяки підтримці Ради Європи було проведене соціологічне дослідження думки територіальних громад Київської області, в тому числі щодо питань агломерації. І ми маємо підтримку в питанні агломерації серед громад. Так, 44% мешканців Києва, 60% жителів населених пунктів до 30 км від столиці і 33% жителів населених пунктів понад 30 км підтримують ідею співробітництва громад Київської агломерації. Спільними зусиллями нам вдалося повернути на порядок денний питання створення агломерацій. Приклад тому – проведення засідання Комітету парламенту з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування в місті Буча, де відбувся круглий стіл «Утворення Київської агломерації як перспектива розвитку столичного регіону». Участь у ньому взяли представники територіальних громад Київської області, народні депутати, представники Київської ОДА, експерти», – зауважив Віталій Кличко.

Серед питань, які мають вирішуватись агломерацією Віталій Кличко відмітив трудову міграцію, створення інфраструктури для оптимізації автосполучення, планування і розроблення містобудівної документації, вирішення питання поводження з побутовими відходами.

«Головне, щоб розроблений механізм дозволяв швидко приймати рішення, був зручним і ефективним для громад.  І дуже важливе питання – фінансування. Діяльність агломерацій має бути забезпечена матеріально. Окрім грошей з місцевих бюджетів, це може бути і 5% ПДФО. Бо держава не може усунутися від стимулювання створення і розвитку агломерацій. Є гарні приклади розвитку агломерацій у Лондоні, у Парижі. Формат Київської агломерації може бути не менш вдалим. Ми маємо багато спільних викликів, які можемо подолати разом. І ми готові це робити! Місцеве самоврядування довело, що вміє співпрацювати і налаштоване таку співпрацю розвивати. Потрібно тільки законодавчо визначити правила для врядування у форматі агломерацій», – підкреслив Віталій Кличко.

Анатолій Федорук, Бучанський міський голова, член правління асоціації “Київська агломерація” зауважив, що Київський регіон має свої специфіку, адже мова йде про співпрацю зі столицею. Де факто вже є мя’ка співпраця, а до співпраці де-юре ще прагнемо. Якщо запитати у мешканців Бучанської тергромади, з ким у них більше спільного, з ким співпрацювати, то відповідь більшості буде саме про співпрацю з Києвом. Також Анатолій Федорук наголосив, що і в законі про столицю має бути передбачено питання співпраці з сусідніми територіями і взаємодії в рамках агломерації.

“Штучно, якимось нормативно-правовим актом створити агломерацію неможливо: або вона існує де-факто і її потрібно формалізувати у юридичній площині або вона ще визріває, якщо є для неї відповідні умови. Питання номер один це не надбудова чи форма, а те що, турбує люждей – просторове планування транспортна інфраструктура та інші проблеми і соціальні виклики, які стоять перед теритоіральними громадами. Головне, що ініціатива по створенню агломерацій має іти знизу, а не нав’язуватись згори” – відмітив Анатолій Федорук.

Під час обговорення також було проведено голосування – кожен міг перейти за посиланням і визначити сферу, яка має бути пріорітетом для співпраці в агломераціях – більшість у 38% за питанннями громадського транспорту та транспортної логістики.

Замість висновкув панельної дискусії можна переглянути наступну візуалізацію

Запис Форуму можна переглянути за ПОСИЛАННЯМ


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *