Головна » Новини » ДМС продовжує строк дії паспортних документів

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

ДМС продовжує строк дії паспортних документів

В умовах воєнного стану Державною міграційною службою тимчасово призупинено роботу інформаційно-комунікаційних систем ДМС та надання адміністративних послуг.Так, під час воєнного стану ДМС не: 

 • видаватиме паспорт громадянина України та не здійснюватиме доставки виготовлених документів безпосередньо до територіальних органів;
 • вклеюватиме фотокартки до паспорта громадянина України по досягненню 25- і 45-річного віку.

Особи можуть пред’являти документ строк дії якого закінчився, або до якого своєчасно не вклеєна фотокартка як документа, що посвідчує особу.

Також ДМС звертає увагу, що всі, хто перебуває на території України повинні мати при собі наступні документи, що підтверджують особу:

 • паспорт громадянина України у формі картки або книжечки,
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Для іноземців та осіб без громадянства:

 • посвідка на постійне проживання,
 • посвідка на тимчасове проживання,
 • посвідчення біженця,
 • посвідчення особи яка потребує додаткового захисту.

На період дії воєнного стану у громадян України, іноземців та осіб без громадянства обмежена можливість обміну документів, що посвідчують:

 • особу,
 • підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи

Щодо паспортів громадян України для виїзду за кордон

Термін дії паспортів громадян України для виїзду за кордон із 1 березня 2022 року може продовжуватись на п’ять років.”Відповідна постанова ухвалена Кабінетом Міністрів України 28 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації та впровадженням воєнного стану на всій території України”, – йдеться у повідомленні ДМС.Відповідно до постанови (текст наразі не доступний), у паспорти батьків чи законних представників вклеюються фотографії дітей із зазначенням їхніх персональних даних. Ця інформація засвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України. 

Продовження терміну дії паспортів, вклеювання фотографій дитини у паспорти батьків або законних представників здійснюють територіальні органи/територіальні підрозділи ДМС, а також посольства та консульські установи України.

ДМС зазначає, що в інтересах нацбезпеки не розкриває адреси своїх територіальних підрозділів.


14 коментарів

 1. Добрий день.
  Що роботи тим, хто здав паспорт для оформлення і не має його на руках?

  • Добрий день! Якщо є, то використовувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

 2. Якщо паспорт був втрачений ,і здані документи на поновлення 16 лютого,термін одержання 2 березня 2022 р.Людина залишилась без документіа,що робить?

  • Добрий день! Наразі, ДМС зазначає про можливість використання паспорту громадянина України для виїзду за кордон. Також уточніть за місцем здачі документів, можливо, його встигли виготовити. Ситуація в кожній територіальній громаді різна. Все залежить від інтенсивності воєнних дій.

 3. Доброї ночі!!!а якщо чоловік подав паспорт на заміну,на ід карту,бо не вклеїв фото в 45,зараз йому 47,3 березня мали забрати паспорт у Фастові,що робити в такому випадку??це призивний вік,і на машині тяжко пересуватись,що робити в такому випадку?

  • Добрий день! Наразі, ДМС зазначає про можливість використання паспорту громадянина України для виїзду за кордон. Також уточніть за місцем здачі документів, можливо, його встигли виготовити. Ситуація в кожній територіальній громаді різна. Все залежить від інтенсивності воєнних дій. На крайній випадок у водіїв є водійське посвідчення, яке хоч і не є паспортним документом, але містить фото і персональні дані особи достатні для ідентифікації особи.

 4. Як забрати паспорт який був у польському консульстві і був відданий до міграційної??

  • Добрий день! Потрібно знати до якого відділення міграційної він був переданий і уточнювати чи працює це відділення. Якщо воєнні дії не ведуться, то відділення можуть працювати і видавати наявні документи. Але це все потрібно з’ясовувати на місцях. На жаль, інформація про працюючі терпідрозділи ДМС в публічному доступі відсутня.

 5. Добрий день!
  Чи можуть виїхати за кордон неповнолітні діти у супроводі бабусі й дідуся? Батьки залишаються в Україні.
  Які документи і де для цього потрібно оформити?
  Дякую!

  • Відповідно до оновленої редакції п. 2-4 Постанови КМУ “Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України” №57 від 27.01.1995 виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою. Тобто потрібно мати заяву одного з батьків, засвідчену органом опіки і піклування (такі органи є в кожній сільській, селищній, міській раді), також має бути паспорт того хто вивозить і дитини яку вивозять (за відсутності у дитини паспорта можна використовувати свідоцтво про народження).

 6. Добрий день. У мене закінчились дати дії паспортів дітей. Яким чином я можу зараз виїхати за кордон? З просроченими документами зможу?

  • У закордонних паспортах, термін дії яких закінчився, робиться запис про продовження дії документа;

   У закордонний паспорт законного представника дитини віком від 0 до 18 років (батьків чи опікунів) вклеюється фотографія дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра.

   Які для цього потрібні документи:

   Законний представник для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину подає такі документи:

   1) паспорт для виїзду за кордон;
   2) заяву про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину
   3) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави.
   У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;
   4) дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, що пред’являються до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них
   5) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.
   Усі дії здійснюються у підрозділах міграційної служби України за місцем звернення і в день звернення.
   Отже, зверніться у найближчий до Вас підрозділ міграційної служби (колишній паспортний стіл)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.