Головна » Новини » Чи допускається обмеження прав суб’єктів персональних даних та обробка персональних даних без їхньої згоди в умовах дії правового режиму воєнного стану?

Наша мета

Наша мета – об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Чи допускається обмеження прав суб’єктів персональних даних та обробка персональних даних без їхньої згоди в умовах дії правового режиму воєнного стану?

Разом із запровадженням на території України правового режиму воєнного стану, Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про запровадження воєнного стану в Україні», у п. 3 було передбачено можливість тимчасового встановлення обмеження права на невтручання у приватне і сімейне життя, включаючи права суб’єктів персональних даних.

Такі обмеження можуть встановлюватися виключно в законах України на період запровадження правового режиму воєнного стану.

Відповідно до ч. 2 ст. 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Вказана конституційна норма закріпила виключний перелік підстав для обробки персональних даних без згоди особи з якою вони пов’язані.

Навіть в період запровадження правового режиму воєнного чи будь-якого іншого спеціального стану вказаний перелік підстав для обробки інформації про фізичну особу без її згоди не підлягає розширенню.

Детальніше за посиланням:https://cutt.ly/DFPc77Y


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.